Expedice Mladá Boleslav

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

Ve čtvrtek 21.9. jsme navštívili v rámci exkurze závod Škoda Auto a.s. v Mladé Boleslavi. Prohlédli jsme si hned dvě provozní haly - lisovnu a montážní linku. Navštívili jsme také Muzeum Škody, kde jsme se dozvěděli mnohé z historie závodu. Zároveň jsme tu mohli obdivovat jednak veterány této značky, jednak prototypy, jež nikdy nebyly uvedeny na trh. Odpoledne jsme se pak v nedalekých Benátkách nad Jizerou a Milovicích prošli kolem ohrad, kde se nadšenci pokouší obnovit původní krajinu naší země. Pasou se tu velcí býložravci, kteří se zde před více jak tisícem let volně proháněli - zubři, pratuři a divocí koně.

phoca thumb l p1010459

Sportovní den pro žáky 1. - 4. ročníků a pro MŠ

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

Na dny 2. června a 6. června žáci 5. ročníku připravili sportovní den pro své mladší spolužáky z 1. až 4. ročníků a pro předškoláčky z MŠ Novodvorská. Žáci si nachystali různé sportovní a rozvojové aktivity, zaměřené např. na posilování, smyslové vnímání, odhad vzdálenosti, práci s míčem, rozvoj obratnosti apod. V pátek 2. června akci popřálo vlídné počasí a celý podnik se mohl uskutečnit pod letním nebem ve školním atriu. V úterý 6. června musela být aktivita přesunuta do tělocvičny, neboť Rýbrcoul byl tento den v plačtivé a větrné náladě, což nijak nesnížilo chuť malých sportovců poměřit své schopnosti se svými vrstevníky.

Za originální aktivity a celkovou přípravu akce si páťáci vysloužili pochvalu jak od spolužáků, tak od předškoláčků i učitelek z MŠ Novodvorská.

Jindrová

Den pravěku 2017

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

V úterý 20. 6. proběhl na naší škole Den pravěku. Třídy 2. stupně soutěžily na toto téma v zajímavých činnostech v dějepise, českém a anglickém jazyce, matematice, zeměpise, výtvarné výchově a pohybových aktivitách. Součástí byla i přednáška o paleontologii - Mobilní trilopark.
Žáci si celý den užili a každý si s sebou odnesl vlastnoručně vyrobený odlitek trilobita nebo mušle. Zdařilé modely rozmanitých dinosaurů zdobí nyní školní chodbu před kancelářemi.

Žákyně 8.B

phoca thumb l p1190320

Rodinný sportovní den v Polsku 2017

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

V sobotu 3. června navštívilo 12 žáků 2. stupně s pedagogickým doprovodem partnerskou školu v Myslakowicích. Již poněkolikáté jsme využili pozvání na jejich rodinný sportovní den. Na místním hřišti si děti zasportovaly, zasoutěžily a pobavily se na různých zábavních atrakcích, včetně „vykoupání" v hasicí pěně. Jako vždy nechybělo výborné občerstvení, pěkné ceny a dárky pro každého z nás. Strávili jsme tu pěkný den a budeme se těšit na podzimní setkání u nás v Trutnově.

Vlasta Matěnová

phoca thumb l img 20170603 094507