Den pravěku 2017

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

V úterý 20. 6. proběhl na naší škole Den pravěku. Třídy 2. stupně soutěžily na toto téma v zajímavých činnostech v dějepise, českém a anglickém jazyce, matematice, zeměpise, výtvarné výchově a pohybových aktivitách. Součástí byla i přednáška o paleontologii - Mobilní trilopark.
Žáci si celý den užili a každý si s sebou odnesl vlastnoručně vyrobený odlitek trilobita nebo mušle. Zdařilé modely rozmanitých dinosaurů zdobí nyní školní chodbu před kancelářemi.

Žákyně 8.B

phoca thumb l p1190320

Rodinný sportovní den v Polsku 2017

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

V sobotu 3. června navštívilo 12 žáků 2. stupně s pedagogickým doprovodem partnerskou školu v Myslakowicích. Již poněkolikáté jsme využili pozvání na jejich rodinný sportovní den. Na místním hřišti si děti zasportovaly, zasoutěžily a pobavily se na různých zábavních atrakcích, včetně „vykoupání" v hasicí pěně. Jako vždy nechybělo výborné občerstvení, pěkné ceny a dárky pro každého z nás. Strávili jsme tu pěkný den a budeme se těšit na podzimní setkání u nás v Trutnově.

Vlasta Matěnová

phoca thumb l img 20170603 094507

Sportovní den pro žáky 1. - 4. ročníků a pro MŠ

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

Na dny 2. června a 6. června žáci 5. ročníku připravili sportovní den pro své mladší spolužáky z 1. až 4. ročníků a pro předškoláčky z MŠ Novodvorská. Žáci si nachystali různé sportovní a rozvojové aktivity, zaměřené např. na posilování, smyslové vnímání, odhad vzdálenosti, práci s míčem, rozvoj obratnosti apod. V pátek 2. června akci popřálo vlídné počasí a celý podnik se mohl uskutečnit pod letním nebem ve školním atriu. V úterý 6. června musela být aktivita přesunuta do tělocvičny, neboť Rýbrcoul byl tento den v plačtivé a větrné náladě, což nijak nesnížilo chuť malých sportovců poměřit své schopnosti se svými vrstevníky.

Za originální aktivity a celkovou přípravu akce si páťáci vysloužili pochvalu jak od spolužáků, tak od předškoláčků i učitelek z MŠ Novodvorská.

Jindrová

Británie s Neilem

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní akce

V prvním červnovém týdnu proběhl pro žáky 3. – 8. ročníků program s rodilým mluvčím v anglickém jazyce pod názvem Británie s Neilem. Program byl rozpracován do tří jazykových úrovní a žáci si to s Neilem užili.

Toto jsou reakce žáků: „Bylo to super. Nevěřila bych, že budu tolik rozumět. Neil byl vtipný. Dozvěděl jsem se nové informace o Velké Británii, Skotsku a Walesu. Zajímavá byla část o sportu a o jídle. Nadchlo mě, jak jeho asistentka zpívala. Měli to skvěle připravené, fotky, hudbu a tak... Když za rok přijedou, určitě bych chtěl jít znovu. Mohlo to být delší.“

Kateřina Mikšovská

phoca thumb l p1190040