Úklid v okolí školy

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní parlament

Některé rodiče možná během 6.-7. listopadu vyděsila menší skládka před naší školou. Vytvořili ji žáci šestých a sedmých tříd, kteří v rámci programu přichystaného 6.A pomáhali vyčistit přírodu v nejbližším okolí školy.

Původně jsme si mysleli, že sesbíráme pár plastových lahví a obalů od sušenek. Skutečnost byla mnohem horší. Za posledních pár let si z lesa za školou udělali evidentně někteří lidé skládku. Našli jsme tu takové „poklady" jako pneumatiky, kabely ze staveb, železnou konstrukci od stolu, matrace ...

I když se žáci do akce pustili opravdu s vervou, ani zdaleka se nám nepodařilo vyčistit celý les. Nejvíce odpadu zajistila 7.B, obě šestky se ale rozhodně nenechaly zahanbit. Škola je za jejich záslužnou práci finančně odmění z peněz získaných za sběr papíru. Uvítali bychom, kdyby dospělí pro příště odnášeli svůj nepořádek tam, kam patří, a neničili tento krásný kout našeho města.

Děkujeme technickým službám za odvoz odpadu.

Helena Vašatová

Stezka odvahy

Napsal Martin Mičola. Posted in Školní parlament

S příchodem listopadu a Dušiček si již několik let za sebou starší žáci vždy přichystají pro nováčky strašidelný večer. Tentokrát se organizace ujali osmáci. Pro druháčky měli připravenou stezku odvahy po setmělých školních chodbách, halloweenskou diskotéku a spoustu dalších aktivit se stejnou tematikou. Všechny děti stezku úspěšně absolvovaly, což slavnostně stvrdily podpisem.

Helena Vašatová