Páťáci opět úspěšní na Pythagoriádě

Napsal Martin Mičola on .

Ve středu 17. května se na trutnovském gymnáziu uskutečnilo tradiční okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. A naši páťáci se v konkurenci 24 soutěžících z celého trutnovského okresu neztratili.

Iva Jarošová se umístila na výborném 2. až 3. místě se 13 body z 15 možných. Matyáš Plecháč obsadil sdílené 5. až 7. místo, Vojtěch Marhold 8. až 10. místo a Ema Buryanková s Petrem Ticháčkem společně 11. až 12. místo. Soutěže se ještě zůčastnili Tomáš Okrouhlický a Klára Retková, kterým o kousek unikla možnost stát se úspěšným řešitelem.

Všem našim soutěžícím děkujeme za pěknou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v dalších matematických soutěžích.

Martin Mičola

Bylo to naše Eldorádo

Přivezli jsme si zlato a bronz z Eldoráda. Náš vysněný cíl. Pro mladé a nadějné florbalisty 2. a 3. tříd skvělý první florbalový turnaj. Pro starší borce ze 4. a 5. tříd odměna za celoroční přípravu. Dali do toho srdíčka, nenechali nit svého dresu suchou a bojovali jako tým.

Děkuji všem za skvělé výkony i za pomoc s koučováním. Tak zase napřesrok.

Učitelka, trenérka a paní Tylšová v jedné osobě.

phoca thumb l img 20170526 1220161

Tažení za úspěchem ve vybíjené

Družstvo dívek pátých tříd letos velice úspěšně procházelo jednotlivými turnaji ve vybíjené. Na okrsku ani okrese nebyly dívky poraženy. Oba turnaje vyhrály a postoupily do krajského kola. Na kurtech v Kostelci nad Orlicí to už tak snadné nabylo. Po výborném výkonu obsadily dívky čtvrté místo. Blahopřejeme.

Vlasta Koutková

phoca thumb l wp 20170512 11 33 51 pro

Holky vyzpívaly pro naši školu zlato a stříbro v ZUČ!

Velký úspěch sklidila děvčata v reprezentaci naší školy v okresním kole ZUČ - zájmové umělecké činnosti, obor - zpěv. Gratulace patří nadějné zpěvačce Haně Možíšové z 1. A, která vyzpívala zlato, naší stále úspěšné Nele Bednářové ze 3. B za stříbro a poděkování za pěknou interpretaci patří také Stelle Brydon ze 4. B. Holky děkujeme, zpívejte dál a těšíme se zase za rok.

Petra Vočadlová

phoca thumb l zpv-03

Krajské kolo v basketbalu 2016

Po jednoznačném vítězství v okresním kole postoupila družstva dívek i chlapců do krajského kola v Jičíně. Po velmi dobrých výkonech ve všech zápasech obsadilo celkově družstvo chlapců 3. místo a družstvo dívek 4. místo. Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

M. Kočanová

phoca thumb l img 20161020 113852

McDonald's CUP okresní kolo

Okresní kolo McDonald's se pro naše chlapce ze 4. a 5. tříd rozhodlo až v posledním zápase v poslední minutě při penaltách. Chlapci odvedli výborný výkon, ale štěstí stálo bohužel u soupeře. Skončili jsme tak na krásném druhém místě, ale utekl nám postup do kraje, což chlapce velmi mrzelo. I tak je chválím za snahu.

Děkuji panu Fešarovi za odborné vedení týmu.

such

20160503 130941

Cyklistická časovka

V pátek 29. dubna 2016 se konala Velká cena Trutnova v cyklistické časovce do vrchu.
Naši školu reprezentovali tři nadějní cyklističtí závodníci, kteří se ve svých kategoriích umístili na prvních a druhých pozicích. Cyklistům gratulujeme a věříme, že ve své sportovní aktivitě vytrvají a stejně úspěšně budou naši školu reprezentovat i v příštím roce.

Jindrová

phoca thumb l photo 20160429 095751

Základní kolo poháru McDonald

V kategorii 4. - 5. tříd naši fotbalisté vyhráli a postoupili do okresního kola. Všichni si zaslouží pochvalu za výborný sportovní výkon a statečnost, které prokázali nejen při souboji se soupeři ale i s přírodními živly (sníh a déšť ).

such

Krajský basketbal v Jičíně

Krajské kolo v basketbalu v Jičíně se vydařilo spíše chlapcům než dívkám. Kluci se umístili na pěkném 3. míst, děvčata vybojovala bohužel bramborovou medaili. Všem hráčům i hráčkám děkuji za odvedené výkony.